logo
0

Kolizja blatu z obiektami

deskwise_admin

Pracując na codzień przy biurku regulowanym prędzej, czy później napotkamy sytuacje, gdzie biurko jadąc w dół uderzy blatem w częściowo wsunięty fotel lub podnosząc w górę zahaczy o parapet, otwarte okno lub inny element.

Dlatego stworzono system antykolizyjny. W naszych stelażach wyróżniamy 3 typy:
– Analogowy
– PIEZO
– Czujnik żyroskopowy

Analogowy – polega na mierzeniu wartości mocy – przekroczona spowoduje zatrzymanie siłowników i odbicie ich w przeciwnym kierunku na kilka centymetrów.

PIEZO
 – to system bazujący na kryształach, które pod wpływem działających sił (np. ściskania) generują ładunki elektryczne. Sygnał jest monitorowany, a przekraczające wartości powodują zatrzymanie siłowników i odbicie w przeciwnym kierunku.

Żyroskopowy – Desk sensor 1
, zewnętrzne urządzenie z czujnikiem żyroskopowym ma wielkość porównywalną do zatyczki długopisu i pozwala na pracę natychmiast po podłączeniu do systemu (Plug&Play). Urządzenie Desk Sensor 1 cechuje wysoka czułość i stabilność oraz praca niezależnie od obciążenia i temperatury.

Dlatego nasze biurka elektryczne w standardzie posiadają wbudowany system antykolizyjny analogowy. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa rekomendujemy połączenie przynajmniej dwóch systemów. Jest możliwość dodatkowego wyposażenia naszych biurek regulowanych w czujnik żyroskopowy. System Piezo jest dostępny przy większych realizacjach lub w stołach konferencyjnych.
https://www.youtube.com/embed/-o13NvGplRA

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Otrzymaj cenne wskazówki, artykuły blogowe i powiadomienia o nowych produktach bez spamu.

logo

Jesteśmy producentem wysokiej klasy mebli z siedzibą w Polsce.

Nasza pasja i zaangażowanie pozwoliła nam stworzyć produkty, na których się nie zawiedziesz.
Cenimy sobie profesjonalizm, jakość oraz kulturę obsługi każdego Klienta.

Naszym głównym założeniem jest idea wprowadzania designu i funkcjonalności tam, gdzie tego brakuje.
Wierzymy, że ergonomia nie musi być nudna, a idealnym wyznacznikiem jest to, gdy nie zauważamy, że działa.